Архієреї Дніпропетровської єпархії привітали перший у Придніпров’ї випуск магістрів-релігієзнавців

24 травня 2017 року, в день віддання свята Пасхи і пам’яті святих рівноапостольних Кирила та Мефодія, вчителів Слов’янських, у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара відбулася церемонія урочистого вручення дипломів першим випускникам магістратури за спеціальністю «Релігієзнавство». Учасниками цієї знаменної події стали Іриней, Митрополит Дніпропетровський і Павлоградський – почесний доктор ДНУ та Євлогій, Архієпископ Новомосковський – доцент кафедри філософії Дніпровського національного університету.


Ректор ДНУ імені Олеся Гончара, член-кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор Микола Вікторович Поляков у своєму вітальному слові подякував Владиці Іринею за ідею започаткування в університеті релігієзнавчого освітньо-наукового напряму, а Владиці Євлогію – за організаційну та науково-педагогічну діяльність, що спрямовувалась на забезпечення тієї взаємодії сфер світської та духовної науки й освіти, яка була необхідною для реалізації цього задуму.

Копітка, високопрофесійна і відповідальна співпраця дала вагомі результати: у листопаді 2014 року Дніпровський національний університет пройшов процедуру ліцензування спеціальності «Релігієзнавство» за освітнім рівнем «Магістр», влітку 2015 року було здійснено перший набір до університетської магістратури за цим фахом, у 2015-2016 навчальному році університет почав готувати бакалаврів релігієзнавчого профілю, а перша половина 2017 року ознаменувалась успішним проходженням акредитаційної експертизи підготовки магістрів-релігієзнавців у ДНУ та їх першим випуском. Звертаючись до випускників, Микола Вікторович підкреслив, що alma mater дала їм глибокі і системні знання, які дозволять успішно працювати на освітянській і науковій ниві та у сфері соціальної комунікації, сприяючи взаєморозумінню в українському суспільстві та його консолідації навколо вічних духовних цінностей.


Архієпископ Євлогій у своєму виступі висловив вдячність Митрополиту Іринею за пропозицію заснувати в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара спеціальність «Релігієзнавство» і підтримку на всіх етапах втілення цієї ініціативи в життя, а ректору ДНУ Миколі Вікторовичу Полякову – за ефективну стратегію й організацію роботи всіх університетських підрозділів, залучених у процес запровадження освітньо-наукової діяльності, націленої на підготовку фахівців-релігієзнавців. Вікарій Дніпропетровської єпархії акцентував увагу на тому, що завдяки професіоналізму декана факультету суспільних наук і міжнародних відносин, доктора філософських наук, професора Олександра Сергійовича Токовенка та науково-педагогічного колективу кафедри філософії на чолі із завідувачем, доктором філософських наук, професором Віктором Броніславовичем Окороковим вдалося створити таку навчальну атмосферу, яка сприяла збереженню і зростанню мотивації студентів до оволодіння обраним фахом.

Тож усі з числа зарахованих у 2015 році у Дніпровський національний університет на навчання за магістерською програмою спеціальності «Релігієзнавство» успішно його завершили. Владика Євлогій відзначив, що із 15 перших випускників ДНУ за цим фахом третина – священнослужителі, в числі яких – протоієрей Владислав Кучеренко, протоієрей Андрій Москаленко, протоієрей Микола Несправа, протоієрей Сергій Посунько та ієрей Євген Сурело. Всі вони досягли такого рівня освіченості у філософсько-релігієзнавчій сфері, що у поєднанні із фундаментальною духовною освітою забезпечить їх плідну участь у формуванні в Україні єдиного освітньо-наукового простору, перспектива створення якого означилась ще при заснуванні Києво-Могилянської Академії.


Дипломи першому у Придніпров’ї випуску магістрів-релігієзнавців вручили ректор Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Микола Вікторович Поляков, Євлогій, Архієпископ Новомосковський і завідувач кафедри філософії ДНУ Віктор Броніславович Окороков.


Справжньою кульмінацією урочистостей стало напутнє слово Іринея, Митрополита Дніпропетровського і Павлоградського. У своєму зверненні до випускників Керуючий Дніпропетровською єпархією наголосив, що саме діалог світської та духовної освіти і науки, який плідно розвивається у ДНУ імені Олеся Гончара, сприятиме возз’єднанню раціональності та духовності і подоланню складнощів самовизначення особистості в сучасному мультикультурному і багатоконфесійному світі.


Владика Іриней благословив усіх учасників церемонії урочистого вручення дипломів на навчальну й освітньо-наукову діяльність на благо української освіти і науки
Всі, хто взяв участь у цій знаменній події, сфотографувались на добру згадку про неї .

rss подпискаСледить за выходом новых статей на этом сайте

Нажимая на кнопку, вы соглашаетесь с политикой конфиденциальности и пользовательским соглашением

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Нажимая на кнопку, вы соглашаетесь с политикой конфиденциальности и пользовательским соглашением.