Відпочинок по-домашньому

detki-iz-detdomaТрадиційно кожного літа деяким діткам КЗ „Дніпропетровський дитячий будинок-інтернат” щастить декілька тижнів провести літні канікули у с. Спаське Новомосковського району. Так і в цьому році відпочивали по-домашньому Оленка Ніколаєнко, Тетянка Кострова, Сніжанка Цапковата та Володя Пилипенко. Для таких діток відпочивати вдома – велика радість. Але і для мене це не менша радість – послужити таким діткам во Славу Божу.

otdyih-s-detkami

На протязі всього відпочинку (15 днів) нашими спільними стараннями було створену спокійну домашню обстановку. Важливо було дати дітям відчути, що є інший світ. Показати, що вони потрібні, що їх люблять. Для цього були відкладені „на потім” будь-які буденні дрібниці та була приділена більша увага дітям. Водночас із відпочинком діти постійно намагались допомагати у домашніх справах. Улюбленим їхнім занняттям було пасти каченят та проводити час із сусідочкою — новонародженою Міланкою. Також, на протязі відпочинку Сніжанкою та Володею було зібрано багато яблук на сушіння для інтернату.

detdomovskie-deti

А у недільні дні ми з дітками їздили до нашого Свято-Покровського храму, в чому нам допомагала сім’я Кібкало. Настрій у дітей був святковий, їм подобалося відвідувати наш храм. А ще Сніжанка та Володя мали можливість зійти на звонницю та приймати участь в колокольному дзвоні. О. Роман благословляв дітей та спілкувався з ними. Діти сповідалися та причащалися Святих Христових Тайн. Церквою було надано значну фінансову допомогу та допомогу продуктами харчування. Тому нам діставало продуктів на весь період відпочинку, а також коштів на морозиво та інші солодощі.

Також, ми своїм маленьким колективом за допомогою наших сусідів Колісник Віталія та Оленки відвідали сільський клуб, де проводився концерт, присвячений відкриттю дитячої площадки. Для дітей, які прибули із закритого простору та потрапили у багатолюдне місце це була надзвичайна подія. Адже вони були на рівні своїх „домашніх” однолітків. Тим більше, що у виступі також приймали участь вже знайомі їм діти, з якими вони спілкувались минулого року. Радості не було меж!

Також, була проведена зустріч з дітками нашої недільної школи, яких ми запросили до нас додому. Відпочинок вирішили провести під вербами на березі р. Кільчень, в чому нам допомогло подружжя Білий Віталій та Валерія із Новомосковська. Обід готували на вогнищі (картопля та домашні ковбаски), що вийшло дуже смачно. А чай готували в старовинному самоварі на дровах, що виглядало не звичайно, але смак чаю був не перевершеним.

otdyih-na-prirode

Крім дітей недільної школи біля річки зібралися діти з нашої вулиці, сусіди та приїздила моя дочка Євгенія з маленькою донечкою Марійкою, які також відвідують дітей-сиріт в інтернаті.
Можете уявити собі скільки в нас зібралося людей. Це було справжнє свято! Це була не просто зустріч, це була Трапеза Любові під відкритим Небом. І кожен з нас з особливим старанням створював таку атмосферу, щоб вона видалася яскравою, незабутньою та щоб закарбувалася у свідомості кожної дитини на все життя.

na-prirode

Для „домашніх” дітей це також був досвід у справах милосердя. Вже в ранньому віці в них повинно формуватися християнське ставлення до навколишнього, що є прекрасною умовою для спілкування між дітьми з різних соціальних світів. Головне, щоб наші спільні зусилля були спрямовані на любов до діток-сиріт-інвалідів. Ми повинні самі йти за Христом і любити ближніх, до чого і закликає нас Господь. Він закликає служити дітям так, як ми служили б Йому Самому: „І хто прийме одне таке дитя в ім’я Моє, той Мене приймає„ (Мф.18:5).

Вирішення цього питання залежить і від того, наскільки ми близькі до Бога та звернені до Джерела любові, наскільки широко відкрите для цього серце. Не потрібно забувати, що нічого не досягнеш, якщо не працюватимеш над примноженням любові у своємі серці. В цьому програма Творця, — це головне.

Велика подяка тим, хто допомагав створити достойний відпочинок діткам-сиротам: сім’ї Кібкало, подружжям Грищук Ігорю та Інні, Колісник Віталію та Оленці, Білим Віталію та Валерії, Циган Віталію та Людмилі, медпрацівнику Марії Науменко, Лідії Цапик, Раїсі Силівіній та іншим.

Парафіянка Свято-Покровського храму с. Спаське
Олександра Сіленко

rss подпискаСледить за выходом новых статей на этом сайте

Нажимая на кнопку, вы соглашаетесь с политикой конфиденциальности и пользовательским соглашением

Комментарии 1

  • Нехай Господь благословляє тих, хто відкритий на Його любов і хто ділиться нею!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Нажимая на кнопку, вы соглашаетесь с политикой конфиденциальности и пользовательским соглашением.