УЧАСТЬ У ФЕСТИВАЛІ

Недільна школа при Свято-Покровському храмі с. Спаське на чолі з регентом церковного хору Маломуж Ольгою Миколаївною 13 травня цього року прийняла участь у Всеукраїнському фестивалі «Наддніпрянські пасхальні піснеспіви», який проводився на території Монастирського острова м. Дніпра.

В цьому урочистому заході брали участь різні колективи, як Дніпропетровської області, так і інших областей. На фестивалі були присутні: митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, вікарій Дніпропетровської єпархії архієпіскоп Новомосковський Євлогій та інші представники духовенства з УПЦ.

Під час відкриття фестивалю Владика Іриней привітав організаторів та учасників фестивалю та благословив їх. До речі, наших учасників Владика благословив кожного особисто ще до відкриття заходу.

Для наших діток участь у проведенні фестивалю була вперше. Тому і було помітно, як вони спочатку хвилювалися, особливо коли побачили репетицію перших за реєстрацією учасників, які були вже досвідченими співаками, і до того ж мали незвичайно гарні костюми.

А вже після нашої коротенької репетиції на сцені, настрій у дітей помітно піднявся і вже почували вони себе більш впевненіше. До речі, вбрання наших діток виглядало чудово і відповідало тематиці свята: у дівчаток — червоні сукні і хусточки, і звісно ж — вишиванки, у хлопчиків — чорні брюки і також вишиванки.

Враховуючи те, що сцена була прикрашена червоними маківками, то вбрання наших діток доповнювало той елемент національної символіки. Адже, вишиванка, як символ духовного багатства, несе сильний емоційний заряд, символізує добро, єдність, вірність та любов до Батьківщини. І тому у виборі костюмів у нас не було інших варіантів. Бо ми пишаємося тим, що ми українці, і наше майбутнє — у наших дітях.

І хоч виступ наших дітей був не довгим, але встигли вони звернути на себе увагу всіх присутніх своєю артистичністю і майстерністю співу, та порадували всіх віршами та піснями. А сцена просто квітла вишиванками, сяяла різноманітними барвами! І самі дітки на сцені були, як квіточки.

І хоч це була перша участь нашої недільної школи у цьому фестивалі, наші діти достойно показали себе в духовній творчості, що також свідчить про не маловажливу роботу та старанне ставлення до своїх професійних обов,язків регента Ольги Миколаївни, яка заслуговує на велику пошану.

Хвилювалися не тільки дітки,разом з ними хвилювалися і ми, дорослі. Отець Роман сказав, що для всіх нас це був дуже важливий досвід. І надалі ми будемо брати участь у фестивалі. Хай це буде щорічною традицією.

По закінченні виступу колективу недільної школи організаторами фестивалю було вручено: диплом лауреата фестивалю, грамоту, в подарунок — книги, сувенір, А особисто музичному керівнику — регенту Маломуж Ользі Миколаївні — квіти, а діткам — кожному по свіженькій пасочці. Виступ сподобався не тільки нам. Бо по закінченні до наших дітей підходили сторонні люди, щоб з ними зфотографуватися. І навіть хтось із журналістів брав у них інтерв,ю. Можете собі уявити, як у діток сяяли радістю оченята. Свято вдалося!

Також, діти мали нагоду прогулятися по території Монастирського острова. На березі Дніпра трохи перепочили та підобідали, що було приготовлено нами, дорослими (пиріжки з різними начинками та напої). Не обійшлося і без солодощів, на десерт усім було смачненьке морозиво.

Повертаючись додому діти ще захотіли прогулятися набережною. І наш добрий батюшка отець Роман надав їм ще таку нагоду — помилуватися краєвидами Дніпра. Так, дійсно, свято вдалося.

Буваючи на таких чи інших святкових заходах, розумієш, які талановиті у нас діти. І зароджується у серці велика надія, що наша духовність підніме Україну, дасть їй сили стати квітучим краєм, про що і свідчили на сцені фестивалю наші вишиванки.

Колектив недільної школи при Свято-Покровському храмі на чолі з настоятелем храму Романом Заброцьким та керівником школи Тетяною Мороз висловлює велику подяку директору середньої школи с. Спаське Лагуті Ларисі Михайлівні за підтримку в проведенні фестивального заходу і Анатолію Івановичу Гайворонському за надання благодійної допомоги в перевезенні дітей та висловлює особливу вдячність Євгенії Олексіївні Артеменко та Валентині Михайлівні Кібкало за створення святкового вбрання для учасників фестивалю.

Викладач недільної школи Олександра Сіленко

rss подпискаСледить за выходом новых статей на этом сайте

Нажимая на кнопку, вы соглашаетесь с политикой конфиденциальности и пользовательским соглашением

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Нажимая на кнопку, вы соглашаетесь с политикой конфиденциальности и пользовательским соглашением.