Свято-Покровський храм з 2001 р.

56

5960

Настоятель –протоієрей
Роман Заброцький
Народився – 16. 04. 1973
День Ангела – 14 жовтня
Хіротонія – 03. 09. 2000
Освіта – СПбДС, КДА.

  • Регент – Ігнатенко Олександра Петрівна
  • Чтець — Ялова Людмила Іванівна
  • Староста — Козинець Петро Петрович

Новий настоятель Свято – Покровського храму – священик Роман Заброцький перше своє богослужіння в храмі села Спаському провів у 2001 році в День святого великомученика і цілителя Пантелеймона. До того часу він був кліриком Свято – Миколаївського храму, що на житловому масиві Придніпровський у місті Дніпропетровськ, настоятелем якого був дев’яностоп’ятирічний архімандрит Серафим (Ольховий) – відомий у нашій області духівник і старець. На богослужіння і сповідь до нього тоді з’їжджалося чимало віруючих не лише з Дніпропетровщини, а й з багатьох куточків України.

61

Перед новим настоятелем Спаської церковної громади постало багато проблем, вирішувати які треба було негайно. Адже парафія складалася переважно з людей похилого віку. А храм, збудований в 1994 році , через відсутність опалення в холодну пору року та помилки будівельників поступово почав руйнуватися.
Милістю Божою в 2002 році парафіянином храму став Олександр Анатолійович Гузенко, відомий у нашому краї бізнесмен і благодійник, президент ЗАТ «Едем», людина сильної волі і щирої душі, якій була не байдужа доля храму. Адже тут народилися його батьки, тут поховані його родичі.

63
Гузенко Олександр Анатолійович

Саме з цього часу він береться за реконструкцію церковної будівлі, і вже до кінця наступного року був повністю завершений зовнішній її ремонт. Оновлено головний купол, вікна і двері, пофарбовано дах, поштукатурено стіни, укладено тротуарну плитку на подвір’ї – все це дало змогу засяяти храму у своїй величі та красі. В 2004 році відбулося святкове богослужіння з освяченням оновленого храму архієпископом Дніпропетровським і Павлоградським Іринеєм. Саме тоді Владика високо оцінив благодійну діяльність Олександра Гузенка, нагородивши його орденом української православної церкви прп. Нестора Літописця третього ступеня.

Протягом наступних кількох років було також капітально відремонтоване внутрішнє приміщення. Золоте ліплення, нове оздоблення стін, їх розпис професійними художниками — іконописцями, встановлення нового величного іконостасу, відновлення нижнього храму на честь Святого Миколая, проведення газового опалення , оновлення вівтаря, придбання нового престола і жертвеника – ось далеко неповний перелік того, що було зроблено за цей час.

Церква завжди турбувалася про спасіння народу. Як життя кожної людини тісно пов’язано з життям країни, так і доля культурної спадщини невіддільна від історії народу. Нині настоятелем церкви є Заброцький Роман Олександрович. Життя церкви – це його життя. Турбота про духовне зростання спащан бачиться в усьому, чого торкається його мудре серце, його душа.
Глибокі проповіді для школярів, церковна бібліотека, спілкування з людьми – все це служить духовному зростанню жителів села. Особливо радіє душа священика, коли до Святої Чаші несуть немовлят, коли йдуть до причастя школярі, молоді сім’ї. Оксана Юріївна Заброцька, дружина настоятеля, перша і вірна помічниця. Завдяки її старанню при церкві виникла недільна школа у 2003 році, яка в 2008 році перейшла у лекторій для учнів Спаської середньої школи. Незмінною помічницею Оксани Юріївни у роботі з дітьми є Маломуж Ольга Миколаївна, яка залучила до церкви багато людей, організувала церковний хор.

Організацією і забезпеченням процесу навчання в недільній школі займаються Мороз Тетяна Олександрівна і Бугайова Тетяна Петрівна.

66 65

Богослужіння

богослужение 67

Сповідь

исповедь

Причастя віруючих у храмі

причастие
Вінчання

71

73
В організації життя храму та в інших роботах допомагають:

79

80

76

  • 77
    Скарбник Ялова Марія Григорівна
  • Козинець Марія Іванівна – швея, бухгалтер.
  • Ігнатенко Олександра Петрівна – псаломщик, регент.

 

82

Настоятель храму з церковним хором

Церковний хор:
Залепа Євдокія Іванівна,
Ігнатенко Олександра Петрівна,
Ялова Людмила Іванівна,
Волок Тетяна Степанівна,
Мордик Іван Іванович.

церковный хор

При храмі організована недільна школа, роботою якої керує Мороз Тетяна Олександрівна.
Церковний спів веде Маломуж Ольга Миколаївна.
Працює бібліотека, в якій 220 книг, створюється фільмотека. Приход духовно надихає учнів школи і допомагає матеріально людям з найбільш незахищених соціальних верств. Оновлюється духовне життя людей.

воскресная школа

Недільна школа

84

Недільна школа

87 85

День Незалежності та освячення Поклінного хреста

88

90

Благословення Митрополитом Дніпропетровським і Павлоградським Іринеєм (24 серпня 2008р.)

89

97 92 93 94 95 96

Хресний хід

крестный ход

Засновникам села

99

100
У 2008 році в День незалежності України в Спаському святкову літургію провів Митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней з духовенством Новомосковського благочиння. Настоятель храму — священик Роман, був зведений в сан протоієрея. А Благословенними грамотами Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира та Високопреосвященнійшого митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея були нагороджені найактивніші парафіяни храму. Олександр Гузенко за старанні труди на славу Святої Церкви був нагороджений орденом української православної церкви прп. Іллі Муромця третього ступеня.
У той же день у центрі села перед краєзнавчим музеєм був освячений Поклінний хрест засновникам села – козакам-запорожцям. «Благослови , Господи, село Спаське, спаси православних засновників його – козаків-запорожців, раніше спочивших жителів і збережи всіх, хто живе в ньому нині», — так спащани закарбували на віки пам’ять про козацьке коріння та православну віру минулих, нинішніх та прийдешніх поколінь.

100

102

А святив хрест архієпископ Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, Про це свідчить викарбуваний на пам’ятнику напис.

103

104

…Дух непогасний в стінах цих витає.
Тут хтось – з віків – піти не поспішає:
усе літає тут, усе літає
козацька зачарована душа.

Виноградний Спас 2008 рік

виноградный спас

Приїзд настоятеля Новомосковського собору —
вікарія Дніпропетровської єпархії
єпископа Новомосковського Євлогія

107

108

109 110 111

112

Після богослужіння в день престольного свята

114

113

Життя храму115

Панахида загиблим солдатам 9 травня

панихида
Вшанування пам’яті жертвам голодомору

118

30 років музею

117119
Благословення і освячення музею

120 121

122
Історія села і музею

124 123
Церква в житті школи

126 125

День Перемоги

128

!! Освячення спаської землі з повітряної кулі !!

130 129

132 131

133

134

Скільки б не минуло літ з того часу, як в селі Спаському з’явився новий православний Храм, у ньому завжди під час богослужіння підноситиметься до Бога молитва за «…строителей, благоукрасителей и жертвователей святого храма сего…», завжди будуть молитися за Пантелеймона Тимофійовича Бута, протоієрея Ярослава Денеку, Олександра Анатолійовича Гузенка та інших парафіян, хто продовжить їхню справу.

Читать также:

rss подпискаСледить за выходом новых статей на этом сайте

Нажимая на кнопку, вы соглашаетесь с политикой конфиденциальности и пользовательским соглашением

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Нажимая на кнопку, вы соглашаетесь с политикой конфиденциальности и пользовательским соглашением.