Служіння милосердя

За благословінням настоятеля Свято-Покровського храму с. Спаське протоієрея Романа Заброцького у неділю 27 листопада 2016 року після богослужіння відбулося відвідування дітей-інвалідів КЗ „Дніпропетровський дитячий будинок-інтернат”.

Це той заклад, про який більшість людей вважає краще не знати, тим більше бачити. Це те місце, де в чотирьох стінах мешкає сотня дитячих скалічених душ, але кожна з них на одинці переживає свою трагедію, своє горе. Це те місце, де ні до кого застосувати та нікого назвати самим дорогим, завітним словом „мама”. Більшість дітей у цьому закладі – сироти. І якби добре до них не відносились вихователі та навколишні люди, таким діткам не можливо допомогти просто зігрівши, одягнувши, нагодувавши та обклавши їх іграшками. Їм не вистачає ніжності, милосердя, любові.

Для таких діток приїзд гостей – велика радість. На цей раз ми також привезли їм на гостинець сухофрукти, цукерки, соки, а також ними улюблені домашні варенички з капустою та вишнями, які ми робили всією вулицею на весь інтернат. Та не тільки подарунками та солодощами вони задоволені. Головне — живе спілкування, в ході якого даруємо їм свій час, тепло і любов.

Як і в минулі зустрічі з нами приймали участь дітки недільної школи нашого храму, якими було привезено подарунки для дітей-інвалідів, а саме: ламіновані закладки для підручників, виготовлені учнями власними руками в стилі петриківського розпису та поробки з глини: звірятка, ягоди, гриби та інше.

В ході зустрічі ми також займались спільною творчою роботою, а саме показали вихованцям дитбудинку як працювати з глиною та дали їм можливість самим позайматись. За своїм бажанням вони робили з глини та віточок туї ялинки і в них це вийшло гарно.

в детском доме

Вихователь молодшої групи Валентина Петрівна надала гостям для огляду дитячі роботи з малювання та рукоділля. Серед малюнків нас приємно здивував малюнок Оленки Ніколаєнко, адже вона його виконувала тримаючи олівці у роті, тому що ручками їй працювати не було можливості. А виконала вона свій малюнок не гірше за інших. А ще в неї дуже гарний голос, що вона показала, співаючи нам пісню. Такі дітки заслуговують на велику пошану, бо не кожна і здорова дитина може так творити.

На прощання дітки дитбудинку дякували нам та запрошували ще приїздити. Із своїх поробок подарували діткам недільної школи гарні паперові ялинки для прикрас на новорічні свята. Залучення взаємного дарування подарунків дітьми має велике значення для виховання дитячої душі. Беручи участь у такій добродії з часом це перетвориться у традицію і дитина починає усвідомлювати, що приємно не тільки отримувати, а й робити подарунки. Нехай це буде найменша справа милосердя, однак у дитини почне формуватися християнське ставлення до ближньої людини і згодом у неї прокинеться бажання творити більше добра та надавати допомогу стороннім людям.

Також нами (дорослими) було відвідано групу № 4, де знаходяться тяжко хворі дітки. Такі дітки все своє життя змиренно несуть свій хрест та кожен день переживають власну Голгофу. З декількома з них ми спілкувалися через цукерки, а з іншими поспілкуватися нам не вдалося. Тільки оченята їхні свідчили про те, що вони нас чують та тільки в них і відображений весь жах їхнього трагічного існування…
Вже в котрий раз виходимо з дитбудинку іншими людьми, і чомусь вже не до розмов. І те, що не влаштовувало тебе до цього, вже не має ніякого значення. Має значення тільки та мить, в яку відкрилось серце для прийняття променя любові. Тільки сльози благодаті та бажання жертвувати в котрий раз переконують тебе, що раді того варто жити.

Дорогі брати і сестри, примножайте любов у своїх серцях. Доки ми перебуваємо у земному житті у нас у кожного є можливість милостиво прийняти дітей-сиріт у своє серце та послужити їм як Самому Господу.

Олександра Сіленко, парафіянка
Свято-Покровського храму с. Спаське

rss подпискаСледить за выходом новых статей на этом сайте

Нажимая на кнопку, вы соглашаетесь с политикой конфиденциальности и пользовательским соглашением

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Нажимая на кнопку, вы соглашаетесь с политикой конфиденциальности и пользовательским соглашением.