Доцент Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Євлогій, Архієпископ Новомосковський прийняв іспит з Біблійної історії у студентів філософського відділення факультету суспільних наук і міжнародних відносин

27 червня 2017 року у ДНУ імені Олеся Гончара відбувся перший за столітнє існування цього навчального закладу екзамен з Біблійної історії, який провів кандидат богослов’я, кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії Євлогій, Архієпископ Новомосковський. Іспит, що став підсумком вивчення, впродовж академічного року, священних подій Старого і Нового Завіту, склали студенти-другокурсники, які навчаються за освітньо-професійною програмою підготовки бакалаврів напряму «Філософія».

Викладання Біблійної історії майбутнім фахівцям у галузі гуманітарних наук, зокрема філософських та релігієзнавчих, є традиційною практикою класичних європейських університетів, що була запроваджена і в Україні ще в XVII ст. – в рамках діяльності Києво-Могилянської Академії, а в сучасному українському науково-освітньому просторі поновилась завдяки ініціативі розробників стандартів вищої освіти Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара зі спеціальностей «Філософія» та «Релігієзнавство». У межах вивчення дисципліни, яка долучає до основ богословської науки, зверненої до Надприродного Одкровення, формуються ті складники фахової компетенції філософів та релігієзнавців, що забезпечують розуміння ними невіддільності особистісного самовизначення від граничного комунікативного досвіду – живого богоспілкування та сприйняття абстрагованого раціоналізмом «іншого» як євангельського «ближнього».

Біблійна історія викладається в ДНУ імені Олеся Гончара, починаючи із 2013-2014 навчального року. За період впровадження цього курсу в університетські навчальні плани владика Євлогій, запрошений викладати його спочатку філософам, а потім і релігієзнавцям, розробив науково-методичний комплекс дисципліни, який сприяв інтеграції невід’ємного компонента духовної освіти в гуманітарно-освітню концепцію класичного університету, що обумовило цьогорічну зміну первинної форми звітності з Біблійної історії – заліку на диференційований залік – для спеціальності «Релігієзнавство» та екзамен (письмовий) – для спеціальності «Філософія».

Підсумкова атестація з навчальної дисципліни «Біблійна історія», проведена наприкінці 2016-2017 навчального року, засвідчила високий рівень опанування її студентами – філософами та релігієзнавцями: загальна успішність становить 100 %, якість успішності – 90 %.

rss подпискаСледить за выходом новых статей на этом сайте

Нажимая на кнопку, вы соглашаетесь с политикой конфиденциальности и пользовательским соглашением

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Нажимая на кнопку, вы соглашаетесь с политикой конфиденциальности и пользовательским соглашением.