Архіпастирський візит в Свято-Покровський храм стародавнього села Спаське

ириней2

Село Спаське своїм корінням тягнеться глибоко в історію. Від Ягідного Яру, де за легендами рятувалися від ворога пращури спащан та заліковували свої рани запорозькі козаки, від першого зимівника, збудованого в 1650 році старшиною батуринського куреня Трохимом Козинцем, до зимовища, яке у 18 столітті переросло у військову слободу і веде свій родовід сучасне багате і красиве село Спаське.

Всім українцям відоме тремтливе і шанобливе ставлення козацтва до православної церкви. В повній мірі релігійність передалась і спащанам. Село Спаське, за майже чотири століття свого існування, налічувало чотири храми.

  • У 1789 р. Павлоградський протоієрей Олексій Хандалеєв освятив новозбудовану Вознесенську церкву і відкрив у ній богослужіння. Священиком був Феоктист Зеленський.
  • У центрі села діяла друга Свято-Покровська церква, яку очолювали священики: Мирон Прокопович та Ніл Ластовський.
  • Третя Свято-Преображенська церква, збудована після Другої світової війни 1945 р. Богослужіння проводили о. Микита Шилін та його син – о. Андрій Шилін. У 1960 р. храм був закритий.
  • У 1994 році був збудований четвертий Свято-Покровський храм та освячений Архієпископом Дніпропетровський та Криворізьким Іринеєм.

Першим настоятелем нового храму став протоієрей Денека Ярослав Юрійович. З 1995 по 2000 рік в храмі проводив богослужіння священик Ігор Сергійович Осадовський. Від 2001 р. новим настоятелем Свято-Покровського храму стає протоїєрей Роман Заброцький.

На сьогодні, церква продовжує займати важливе місце в житті мешканців села. Значною подією став Архіпастирський візит в Свято-Покровський храм, керівника Дніпропетровською єпархією митрополiта Дніпропетровського і Павлоградського Іринея, який провів Божествену літургію. Захід відбувся 19 травня 2016 року, в день пам’яті праведного Іова Багатостраждального і преподобного Іова ігумена і чудотворця Почаївського.

встреча

ириней

На зустрічі архіпастиря віршами вітали діти церковно-приходської школи: Заброцька Даша та Кушнір Крістіна.

служба

Його високопреосвященству послужили: керівник єпархіального відділу релігійної освіти і катехізації протоієрей Сергій Резніков, благочинний 1-го Новомосковського церковного округу протоієрей Андрій Шевчук, благочинний 2-го Новомосковського церковного округу протоієрей Сергій Заброцький, настоятель храму протоієрей Роман Заброцький, настоятель Свят-Миколаївського храму м. Дніпропетровськ протоієрей Анатолій Розвадовський, настоятель Свято-Вознесенського храму с. Миколаївка Дніпропетровського р-ну протоієрей Олександр Розвадовський, настоятель Свято-Успенського храму с. Голубівки Новомосковського р-ну архімандрит Яків Бобух та духовенство Дніпропетровської єпархії.

1

2

3

4

5

На Аріхієрейське богослужіння завітали поважні гості: голова райдержадміністрації Селіхов Павло Іванович та заступник голови районної ради Павлова Валентина Семенівна, меценат храму Анна Григорівна Самойленко, заслужений ветеран праці Бут Пантелеймон Тимофівич.

На малому вході указом Блаженнішого Митрополiта Київського і всієї України Онуфрія за ревне служіння Церкві Божій до свята Святої Пасхи настоятель храму протоієрей Роман Заброцький був удостоєний високої богослужбової-ієрархічної нагороди — правом носіння хреста з прикрасами.

Після читання Євангелія архіпастир сказав проповідь, де виголосив прохання про мир і добробут в Україні та прочитав молитву Господу Вседержителю про світ і припинення міжусобної ворожнечі. Після закінчення Літургії було звершено славлення преподобному Іову Почаївському: ієрарх прочитав молитву, а духовенство проспівало величання.

награда

У святковий день правлячий архієрей вручив благодійникам храму церковні нагороди, яких вони були удостоєні за допомогу в справі благоустрою храму. За багаторічну допомогу громаді орденом Української Православної Церкви святої рівноапостольної княгині Ольги була нагороджена меценат храму Анна Григорівна Самойленко. Ряд благодійників і активістів громади нагороджені благословенними грамотами Блаженнійшого Онуфрія, Митрополита Київського и всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви та Високопреосвященнійшого Іринея, Митрополита Дніпропетровського та Павлоградського, Управляючого Дніпропетровською єпархією УПЦ: Чернова Н.В., Киреєва Ю.О., Пришедько Ю.О., Лагута Л.М., Грушка В. О., Мороз Т.О., Колотило В. Д., Маломуж О.М.

Після богослужіння Владика звернувся до присутніх зі словом, в якому привітав усіх з Пасхою Христовою і дав святительське благословення.

Наприкінці свого візиту митрополит Іриней відвідав недільну школу, де ознайомився з виставкою дитячих робіт на святкову тему Пасхи Христової.

выставка
Недільну школу очолює Мороз Тетяна Олександрівна. Концерт дітей недільної школи підготувала регент церковного хору Маломуж Ольга Миколаївна.

6
Виставка робіт недільної школи була представлена писанками, малюнками петриківського розпису. Викладачі школи: Чернова Наталія Вікторівна — майстер петриківського розпису, журналіст Киреєва Юлія Олександрівна з с. Шульгівка Петриківського району, учителі Бугаєва Тетяна Петрівна, Маломуж Ольга Миколаївна, Сіленко Олександра Анатоліївна.
Після святкового богослужіння була організована трапеза.

Скільки б не минуло літ з того часу, як в селі Спаському з’явився новий православний Храм, у ньому завжди під час богослужіння підноситиметься до Бога молитва за «…строителей, благоукрасителей и жертвователей святого храма сего…», завжди будуть молитися за Пантелеймона Тимофійовича Бута, протоієрея Ярослава Денеку, Олександра Анатолійовича Гузенка, настоятелів та парафіян, за всіх, хто продовжить їхню справу.

общая

общая2

… Дух непогасний у стінах цих витає
тут хтось — з віків — піти не поспішає:
усе літає тут, усе літає,
козацька зачарована душа.

Директор історико-краєзнавчого музею с. Спаського Є. О. Козинець

rss подпискаСледить за выходом новых статей на этом сайте

Нажимая на кнопку, вы соглашаетесь с политикой конфиденциальности и пользовательским соглашением

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Нажимая на кнопку, вы соглашаетесь с политикой конфиденциальности и пользовательским соглашением.