Доцент Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Євлогій Архієпископ Новомосковський отримав державний диплом кандидата наук з богослов’я в Міністерстві освіти і науки України.

4 квітня 2017 р. Євлогій, Архієпископ Новомосковський у супроводі працівників Дніпропетровської єпархії здійснив робочу поїздку в Міністерство освіти і науки України, де в цей день відбулась друга в історії нашої держави урочиста церемонія вручення свідоцтв про державне визнання документів про вищу духовну освіту, виданих вищими духовними навчальними закладами, та наукових ступенів і вчених звань, присвоєних ними.

Надання рівних академічних прав випускникам духовних і світських навчальних закладів і їх науково-педагогічним працівникам забезпечується новим Законом України «Про вищу освіту» та постановою Кабінету Міністрів України «Про державне визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання, виданих вищими духовними навчальними закладами» від 19 серпня 2015 р. № 652.

На виконання вказаних нормативних документів Міністерством освіти і науки України у 2016 р. було затверджено положення про комісії з державного визнання документів про вищу освіту, наукові ступені та вчені звання, видані вищими духовними навчальними закладами, і сформовано персональний склад цих комісій, які розпочали свою роботу 8 вересня минулого року.

Перші в історії України свідоцтва про державне визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання, виданих вищими духовними навчальними закладами, були вручені 20 грудня минулого року Міністром освіти і науки України Лілія Гриневич. Характеризуючи розпочате возз’єднання українського освітньо-наукового простору, формування якого з часу заснування Києво-Могилянської Академії надихалось ідеєю синергії духовної і світської науки, Лілія Гриневич зазначила: “Я вважаю, що держава мала борг перед богословською освітою, адже розібравшись у цьому питанні, стає очевидним, що духовна освіта, якщо вона відповідає існуючим критеріям, цілком заслужено має визнаватися державою”.

За час роботи Комісії з державного визнання документів про вищу духовну освіту на її розгляд було подано 770 справ, з них розглянуто 538. За результатами розгляду ухвалено 470 рішень про державне визнання документів про вищу духовну освіту.

За цей же період до Комісії з державного визнання документів про наукові ступені та вчені звання надійшло 79 справ щодо визнання наукових ступенів та 16 стосовно визнання вчених звань. Ухвалено позитивне рішення щодо визнання 34 дипломів про присудження наукових ступенів та 11 документів про присвоєння вчених звань.

Квітневе вручення документів про державне визнання документів про вищу духовну освіту та наукові ступені та вчені звання, надані вищими духовними навчальними закладами, відбулось за участі першого заступника Міністра освіти і науки України Володимира Ковтунця. За словами урядовця, державне визнання стало можливим завдяки якісній та професійній роботі вищих духовних навчальних закладів, що робить їх цілком зіставними зі світськими ВНЗ.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 28.02.2017 № 331 «Про затвердження рішень Атестаційної колегії Міністерства щодо присвоєння вчених звань і присудження наукових ступенів від 28 лютого 2017 року», Євлогій, Архієпископ Новомосковський отримав державний диплом кандидата наук з богослов’я. На прохання організаторів заходу владика Євлогій виступив із привітальним словом, в якому висловив вдячність працівникам МОН України за плідні зусилля, спрямовані на поновлення в Українській державі єдиного науково-освітнього простору, де відкривається перспектива для взаємодії духовної та світської науки і освіти.

rss подпискаСледить за выходом новых статей на этом сайте

Нажимая на кнопку, вы соглашаетесь с политикой конфиденциальности и пользовательским соглашением

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Нажимая на кнопку, вы соглашаетесь с политикой конфиденциальности и пользовательским соглашением.